• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Español
Економіка та бізнес-клімат Чилі
Опубліковано 01 березня 2021 року о 21:04

Економічна політика Чилі, заснована на прозорості капіталу та недискримінації іноземних інвесторів, є однією з сильних сторін країни. Інвесторів приваблюють природні ресурси, стабільна макроекономічна система, існуючий потенціал зростання, правова безпека, низькій рівень ризику та розвинута інфраструктура.

Економічні показники Чилі багато в чому залежать від світових цін на мідь та Уряд Чилі намагається поступово відійти від експорту сировини та збільшити частку доданої вартості.

Декілька років поспіль газета «Wall Street Journal» за індексом економічної свободи в державах світу ставить Республіці Чилі найвищу оцінку серед усіх латиноамериканських країн. Деякі аналітики порівнюють цей показник з Німеччиною. За рейтингом «Doing Business» Чилі в 2020 році посіла 59-те місце серед 190 держав. За даними МВФ, у 2020 році показник ВВП на душу населення склав 28 254 дол. США.

Провідні сектори економіки

Головна галузь промисловості - кольорова металургія, основний район якої розташований у північній частині країни. Виробництво міді становить понад 900 тис. т на рік. На півночі діють також великі залізорудні підприємства. Гірничодобувна галузь (34% світового ринку міді), легка та харчова промисловість, сільське господарство, рибна ловля, обробна та лісопереробна галузі.

ТОП-10 товарів легкої промисловості, які імпортує країна

Текстильні матеріали, готові вироби з одежі, килимові вироби, взуття, шкіряні вироби, вироби з хутра, неткані матеріали, галантерейні вироби, декоративні матеріали, матеріали для меблі.

ТОП-10 товарів важкої промисловості, які імпортує країна

Техніка ВПК, автомобілі, гірничодобувне обладнання, авіаційна техніка, електричне обладнання, промислове обладнання, ядерні котли, вироби з металу, палива та пластикові вироби.

ТОП-10 продуктів харчування, які імпортує країна

Соєва олія, маргарин, олія з насіння, м'ясо, молочна продукція, кукурудза, банани, пшениця, цукор, соєва мука.

Експорт

У 2021 році експорт склав 94 млрд. 705 мільйонів доларів США, перевищивши показник 2020 року на 28,9%, збільшившись на 39,3% у гірничодобувній промисловості, на 15,9% у промисловості та на 5,6% у сільському господарстві, плодівництві, тваринництві, лісовому господарстві та промисловому рибальстві.

Імпорт

У 2021 році загальний обсяг імпорту досяг рівня 91 млрд. 843 млн доларів США, що на 55,1% більше, ніж було зареєстровано в 2020 році, де гірничодобувний сектор зріс на 78,4%, промисловий сектор на 54,2% і група сільського господарства, плодівництво, тваринництво, лісове та видобувне господарство. Риболовля, 27,3%. Серед продуктів, відвантаження яких за кордон зросли, виділяються мідний концентрат, очищені мідні катоди та свіже або охолоджене філе лосося, які зросли на 1 млрд. 378 мільйонів доларів США, 1 млрд. 269 мільйонів доларів США та 130 мільйонів доларів США відповідно. Водночас, на результат імпорту вплинуло збільшення автомобілів (617 млн доларів США) та кам’яного вугілля (352 млн. доларів США).

Основним експортним торговельним партнером Чилі залишається КНР, експорт до якої у 2020 році зріс на 14%. Разом з тим, експорт до США знизився на 7%, країн СЄ – на 19%, країн МЕРКОСУР – 10%, Японії – 9%, Південної Кореї – на 20%.

Основними торговельними партнерами по імпорту у зазначений період були КНР, США, країни ЄС, країни МЕРКОСУР та Південна Корея.

Таким чином, загальний товарообіг у 2021 році склав 186 млрд. 548 млн доларів США. У 2020 році був 130,8 млрд. Зростання за рік майже на 55, 7 млрд. доларів США.

На думку аналітиків, зазначені дані свідчать про певне відновлення чилійської економіки після впровадження обмежувальних заходів, спричинених пандемією COVID-19. Реактивація економіки КНР (на частку якого припало 42 % експорту), як і зростання цін на мідь – основу чилійського експорту, позитивно впливало на відновлення чилійської економіки в 2020-2021 роках. Проте, наприкінці першого півріччя 2022 року спостерігається тенденція до падіння цін на мідь на світовому ринку. Також, внаслідок активної фази війни росії проти України, світ очікує на рецесію та відбувається зростанні цін на продовольство. Ці фактори вплинули і на економічні показники Чилі, в том числі на курс місцевої валюти чилійського песо до долара США. На середину липня 2022 року падіння курсу песо склало більше 20% з початку року. 

З точки зору економічних інтересів України чилійський ринок може бути перспективним в першу чергу для вітчизняних виробників та експортерів енергетичного та гірничодобувного обладнання, авіакосмічної промисловості, високотехнологічної продукції машинобудування, фармацевтики, продуктів харчової галузі, товарів військового та подвійного призначення. До початку активної фази російської агресії тривали переговори між представниками українських підприємств та їх чилійськими колегами щодо реалізації конкретних проектів у гірничодобувній та фармацевтичній галузях.

Фактором, який сприяє активізації двостороннього співробітництва в торговельно-економічній сфері, стало відкриття у  м. Сантьяго в липні 2021 року повноцінного Посольства України в Республіці Чилі.

 • За даними Держстату України, у 2021 році експорт з України до Чилі склав 67 млн 567,8 тис. дол. США, у т.ч. експорт - 13 млн 831,6 тис. дол. США (зростання у порівнянні з 2020  роком на 223,9%), імпорт – 53 млн 736,2 тис. дол. США (- 3%). Негативне для України сальдо торгівлі товарами становило 39,9 млн дол. США. Основу товарообігу з Чилі становили:
 • в експорті:   органічні хімічні сполуки - 3,835 млн. дол. США;  реактори ядерні, котли, машини – 1,766 млн. дол. США;  пластмаси, полімерні матеріали – 1,494 млн. дол. США; палива мінеральні; нафта і продукти її перегонки – 1,170 млн. дол. США; цукор і кондитерські вироби з цукру – 1,042 млн. доларів США; чорні метали – 0,716,5 млн. доларів США; алкогольні і безалкогольні напої та оцет  - 0,682 млн. доларів США;
 • в імпорті: продукти з м'яса, риби або ракоподібних, молюсків або інших водних безхребетних – 15,286 млн. дол. США; насіння і плоди олійних рослин - 7,860 млн.  дол. США; риба та ракоподібні, молюски та інші водні безхребетні – 7,573 млн.  дол. США; їстівні плоди та горіхи; цедра цитрусових або дині – 6,156 млн.  дол. США; фармацевтична продукція  - 5,321 млн.  дол. США; алкогольні і безалкогольні напої та оцет – 4,661 млн.  дол. США; папiр та картон – 2,233 млн.  дол. США.
 • Прямих інвестицій Чилі в економіку України не зареєстровано. Так само Чилі не підписала Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування, і не має угоди про уникнення подвійного оподаткування з Україною.
 • Республіка Чилі має угоди про вільну торгівлю із більш як 66 країнами світу, зокрема з США, Канадою, ЄС та КНР, а також декларує політику щодо розширення географії таких угод. З урахуванням поточної кон‘юнктури та процесів, що спостерігаються нині в регіоні Південної Америки, активного розширення країнами-членами Тихоокеанського альянсу (ТА) мережі двосторонніх угод про ЗВТ з іншими державами світу, а також беручи до уваги високий рівень відкритості чилійської економіки та набрання чинності угоди про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі між Україною та ЄС, набуває актуальності питання лібералізації торговельних відносин між Україною та Республікою Чилі.
 • У цьому зв’язку, з метою активізації двосторонніх відносин в торговельно-економічній сфері вбачається за доцільне опрацювання питань дослідження економічного ефекту та наслідків для економіки України, запровадження режиму вільної торгівлі з Республікою Чилі.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux